Agencja pośrednictwa wizowego – w wiza Indie

Które formalności trzeba spełnić, by podróżować do Indii?

Indie to całkiem egzotyczny strefa Ziemii, zatem udając się w to miejsce, trzeba mieć rozeznanie w obowiązujących przepisach prawa, bo inaczej może nas zastać nieprzyjemna niespodzianka. Na pewno potrzebna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu krajów, które potrzebuje od obcokrajowców tego typu dowodu.

Dlaczego w Indiach potrzebna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India073.jpg
Powód jest przyziemny, gdyż bez niej nie jesteśmy w stanie wjechać na terytorium Indii. Fortunnie wolno ubiegać się o nią drogą internetową, przez co formalności są mniej uciążliwe a także redukuje się czas oczekiwania. Należy wejść na witrynę agencji pośrednictwa wizowego i w tym miejscu wypełnić poprawny wniosek. Jest on dość drobiazgowo skonstruowany oraz obejmuje sporo pytań na temat kandydata starającego się o e-wizę.

Przejście przez stertę tych wszystkich formalności pochłania sporo wysiłku. Wniosek agencyjny napisany jest w rodzimym języku.

Czym różni się indyjska wiza turystyczna od e-wizy?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India038.jpg
Po pierwsze wiza turystyczna jest wystawiana na sporo dłuższy czas. Indie umożliwiają zagranicznym turystom zostać na swoim obszarze na okres sześciu miesięcy. Przy czym o wizę turystyczną trzeba się ubiegać poprzez ambasadę. Poza tym jest ona istotnie bardziej kosztowna aniżeli e-wiza. Trzeba na nią wyczekiwać co najmniej rok a nawet nie za każdym razem udaje się ją otrzymać.

W przypadku wizy elektronicznej jest odmiennie. Indie nie sprawiają nikomu problemów jeżeli, iż wiadomości z paszportu pokrywają się z zawartymi w formularzu i że wcześniej ureguluje się zapłaty. Należy także pamiętać żeby podczas naszego pobytu na obszarze Indii nie straciła ważności e-wiza. Indie bardzo tego pilnują oraz za nierespektowanie tego prawa, zagraża deportacja. Nie wolno również zapominać, że e wizę można wykorzystać tylko dwa razy. Pierwszy raz przy wjeździe a drugim raz przy odjeździe z Indii. Znaczącą kwestią jest także oznaczenie we wniosku internetowym, jakie miejsca planuje się odwiedzić. Jest to warunek konieczny do przyjęcia indyjskiej e-wizy.

Zobacz więcej: indian visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *