Atrakcje w Wietnamie – poznaj przed podróżą

Podróż do Wietnamu

Wietnam jest łączony zwłaszcza z walką z udziałem Amerykanów, jaka w dodatku sfinalizowała się dla nich haniebną stratą.

Współcześnie wprawdzie jest on interesującym turystycznie miejscem. Pozwala na poznanie kultury Azji południowo-wschodniej za dość przyzwoite pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam mniej więcej 7,5 mln ludzi.

Łatwo tutaj znaleźć mieszkanie w dobrej opłacie, a sporo ciekawych turystycznie lokalizacji znajduje się w centrum. Planując wyjazd do stolicy Wietnamu należy rozłożyć zwiedzanie na kilka dni lub zaplanować trasę na dwa dni w stolicy, i w następnej kolejności wyruszyć w wycieczkę w inne interesujące krajoznawczo miejsca takie jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu czy Phu Quoc. Wszelkie tego rodzaju lokalizacje są odpowiednio opisane w Internecie, dlatego zaplanowanie podróży nie powinno sprawić trudu.

Kiedy najlepiej pojechać na wycieczkę?

Dla zwiedzających Wietnam pogoda zdoła być dość pasująca przede wszystkim jesienią a także wiosną. Zimą, chociaż nie jest nadzwyczaj zimno (nie licząc regionów górskich), to występują wysokie opady. Latem z kolei trzeba nastawić się na upały około 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w miesiącach letnich sięga nawet 90 procent. Dlatego że pogoda różni się na północy i na południu państwa, najkorzystniej zaplanować wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu a także od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Waluta w Wietnamie to wietnamskie dongi. Należałoby wyposażyć się w nie przed podróżą, gdyż płatność kartą może być utrudniona. Także za znane usługi tego rodzaju jak Uber, będzie trzeba zapłacić gotówką. Nie powinniśmy się zdziwić, kiedy zdobędziemy pieniądze o dużych nominałach. Na przykład 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi możemy wyszukać w opłacie od 50 złotych w najbardziej turystycznych miejscowościach. Jeśli nie damy się oszukać, zdołamy spodziewać się pełnej wrażeń wycieczki przy małym nakładzie finansowym. Zdobycie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

Jeśli zatem szukasz niezapomnianych doświadczeń udaj się do Wietnamu.

Zobacz więcej:
visa to vietnam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *