Dlaczego warto założyć spółkę w Rosji?

Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu biznesmenów w Polsce myśli o przerejestrowaniu swojego biznesu do innego kraju. Czy Rosja będzie wtenczas najlepszym kierunkiem?

Aż 17 milionów kwadratowych powierzchni a także 142 milionymieszkańców, metropolie a także małe miasteczka, a w związku z tym wysokie zapotrzebowanie na różne usługi a także materiały – Rosja jest w stanie byćwspaniałym lokalizacją doprowadzenia swojego interesu.

Rosja wprawdzie właściwie z rzadka wybierana jest przez Polaków jako miejsce zaczęcia działalności gospodarczej. Nie świadczy to jednakże, iż osobisty interes w Rosji toniedobra inicjatywa. Zarówno w owym państwie przedsiębiorcy mogą kalkulować wysokie zyski a także szereg wspomagających udogodnień, w tym powiązanych ze zwolnieniem z niektórych kwot lub ich ogromnym obniżeniem.

Jeżeli chodzi o biznes w Rosji to jest onznanym zagraniem. Które formy spółek dostępne są w tym kraju a także jak wolno otworzyć w tym miejscu osobistą spółkę?


Działalność gospodarcza w Rosji – działalność prywatna i spółki

Firma w Federacji Rosyjskiej może być prowadzona zarówno w formie jednosteki prywatnej, jaka jest odpowiednikiem jednoosobowej jednostki w Polsce, jak również w osobowości spółki.

Rodzaje spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – wolna liczba wspólników

Działalność w Rosji jest dozwolone założyć też jako:
• prywatny właściciel (PP)
• przedsiębiorstwo z wkładem kapitału zagranicznego.

Dobór stosownej odmiany organizacjiprzedsiębiorstwa – organizacja osobista, z udziałem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od poszczególnych wymogów a także potrzeb przedsiębiorcy w obrębie kierowania swojego biznesu.


Skorzystaj z doświadczonej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku tworzenia organizacji w innych państwach za granicą, również podczas zakładania swojej firmy w Rosji pożądane byłoby skorzystać z pomocy ekspertów. W problemie „biznes rosja” swoje
usługi proponują przede wszystkim działalności konsultingowe, które posiadają w swojej ofercie posługę rejestracji spółki w tym kraju.

Aby wkroczyć w rosyjski biznes, potrzebne jest przejście przez skomplikowany system statutów i płatności, w związku z tym najlepiej zdziałać to z specjalistami w tejdziedzinie.

Więcej na: biznes rosja


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *