Elektroniczna wiza do Australii

O wyprawie do Australii marzy dużo ludzi. Odległy kontynent, najpiękniejsza i największa rafa koralowa na świecie, parki gdzie swobodnie biegają sobie kangury, święta góra Aborygenów Uluru oraz Sydney Opera House – te wszystkie miejsca przyciągają tłumnie turystów z całego świata.

Jak się wprawdzie okazuje, nie wystarczy tylko zakupić bilet lotniczy do Australii. Szalenie istotnym jest, aby także dopełnić formalności związane z zdobyciem zezwolenia na pobyt. Czyli otrzymać dobrze wszystkim znaną wizę.

Dokument ten, mają obowiązek posiadać wszystkie jednostki, które nie są rezydentami Australii. Pozytywną wiadomością jest jednak to, że wizę można zdobyć w formie online. Jedyne co trzeba zrobić to wysłać za pośrednictwem formularza wniosek wizowy oraz tą samą drogą uzyskamy wizę.

To, jak prędko zdobędziemy wizę, zależy od tego w jakim celu wybieramy się do Australii. Jeżeli na przykład jesteśmy rezydentami USA i marzymy o tym, żeby zwyczajnie wybrać się tam na wycieczkę, to e wiza do Australii dla rezydentów Stanów Zjednoczonych, będzie nam wydana w przeciągu najwyżej dwóch tygodni od wysłania wniosku wizowego. Pamiętać trzeba, że ten model wizy, wydawany jest na pobyt w Australii nie dłuższy niż 90 dni.

Kolejnym powodem do dysponowania australijską wizą, jest chęć rozpoczęcia krótkotrwałej pracy na tym terenie. W związku z powyższym, także powinniśmy złożyć wniosek online o uzyskanie wizy. Australijska wiza dla obywateli USA, w tym przypadku również wydawana jest na maksymalnie 90 dniowy pobyt.

Dla ludzi którzy, planują na dłużej przenieść się do Australii, e wiza Australia dla rezydentów Stanów Zjednoczonych wydawana jest na wniosek strony, zapraszającej konkretną osobę do siebie. Zatem przykładowo firma X, potrzebuje przyjąć do pracy pana Y na okres dwóch lat i w związku z tym, wysyła prośbę o wydanie wizy na rzecz pana Y. Wiza zostaje wydana na czas trwania kontraktu, a więc na 2 lata.

Zobacz także:
australian visa for us.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *