eTA Canada – elektroniczna wiza do Kanady

Wiza do Kanady? Sprawdź, w jaki sposób uzyskać wizę eTA Canada

Planujesz wyjazd do Kanady? Zapewne będziesz potrzebował eTA Canada. To dowód, który potwierdza twoją tożsamość i uprawnia cię do przekroczenia granicy. Dowiedz się, czym odróżnia się od typowej wizy i kiedy jest wymagana, a także jako wypatruje przebieg ubiegania się o canadian eTA.

Czym jest eTA Canada oraz czym różni się od standardowej wizy?

eTA Canada to nic innego jak Canada visa online w wersji elektronicznej. Dokument wydawany jest na parę tygodni, i podobnie jak standardowa wiza istnieje w kilku rodzajach: eTA w celach turystycznych lub biznesowych.
Z uwagi na to że cały tok wnioskowania o eTA odbywa się za pośrednictwem Internetu, spraw formalnych jest znacznie mniej i procesują się szybciej. To istotne ułatwienie dla ludzi którzy, podróżują do Kanady. Dawniej musiały liczyć się z koniecznością wizyty w konsulacie oraz istotnie dłuższym oczekiwaniem na otrzymanie uprawniającej do przyjazdu Canadian visa.

Kto jest uprawniony do otrzymania eTA Canada?

Obywatele poszczególnych krajów nie muszą obecnie dysponować standardową, papierową wizą, aby wjechać na teren Kanady. Tego typu dokument można zastąpić wizą elektroniczną – eTA Canada.
Niektórzy podróżni są zwolnieni z posiadania wizy online.
Elektroniczna visa to Canada nie jest wymagana również wtedy, jeżeli granica z Kanadą nie jest przekraczana samolotem, a drogą wodną czy też lądową – np. Kanada jest kolejnym przystankiem w podróży po Stanach Zjednoczonych.

Jak załatwić wizę eTA Canada?

Jak uzyskać wizę eTA Canada? Wystarczy wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego a następnie uzupełnić formularz personalnymi danymi, a także podać konieczne dane kontaktowe. W formularzu znajdują się również zapytania dotyczące uprzednich wizyt w Kanadzie oraz ewentualnych odmów wizowych.
Na podjęcie decyzji oczekuje się do 72 godzin, aczkolwiek zdarza się, iż zaakceptowana eTA to Canada jest dostępna już w parę minut od momentu dostarczenia wniosku. Procedura jest wobec tego szybki i łatwy do ukończenia.

Więcej informacji: eta Canada|Canadian eta|Canada visa online|Canada eta application.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *