Klasyczna kuchnia gazowa w stylu retro

Kuchnia w stylu retro – w jaki sposób urządzić?

Styl retro z mocnym hukiem powrócił do trendów w wystroju wnętrz. Zdawać by się mogło, że ta stylistyka pasuje tylko do dużych mieszkań, lecz to nie prawda. Nawet mieszkanie rodzaju garsoniera można z powodzeniem urządzić w taki sposób. Niemniej jednak nie da się ukryć, że w takiej stylizacji najlepiej wygląda kuchnia. Jak zaaranżować sobie kuchnię w stylu retro?

Odpowiednie meble oraz urządzenia

Kuchni wolno nadać charakteru retro przez właściwe urządzenia AGD. Kuchnia gazowa w stylu retro skontaminowana z klasycznymi, jasnymi meblami kuchennymi to znakomita baza do zaaranżowania takiego pomieszczenia. Niezwykle często można odnaleźć także sprzęty AGD w pastelowych odcieniach. Na przykład miętowa albo różowa kuchnia gazowa retro wolnostojąca zlokalizowana w sąsiedztwie białych mebli będzie znakomicie uwydatniać wybór stylu domu.Można także wyszukać chłodziarki o zaokrąglonych obrysach również w pastelowych odcieniach z dużymi, metalowymi klamkami a\\\’la lata 60. Do kompletu wolno dokupić miksery bądź sokowirówki w tym stylu.

Same meble wybierane do tego typu aranżacji nie powinny zbytnio rzucać się w oczy. Jednak najlepiej by było, gdyby wykonano je z drewna lub drewnianej sklejki o tradycyjnych zarysach. Na pewno nie będą tu odpowiadać meble z gładką okleiną na wysoki połysk. Należałoby też zaakcentować charakter kuchni przez troskę o składniki jak na przykład klamki czy uchwyty.

Warto też kupić właściwą zastawę stołową, która nie będzie wyglądać zbyt współcześnie, powinna wyglądać tradycyjnie. Tutaj cudownie sprawdzą się białe, okrągłe talerze.

Czy kuchenka retro sprawdzi się do kucharzenia?Oczywiście oprócz tego, iż kuchnia ma być estetyczna powinna być też funkcjonalna. Kuchnie gazowe stylizowane na retro to takie same kuchenki jak inne. Dla ludzi którzy, kochają gotować odpowiedni wybór to kuchnia gazowa 5 palnikowa z piekarnikiem elektrycznym. Wygląda ona świetnie oraz pasuje do projektu na aranżację, ale 5-palników usprawnia kucharzenie, natomiast piekarnik elektryczny to aktualnie norma zaopatrzenia każdej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *