Pierwsza podróż do Kanady – jak zdobyć wizę?

Eskapada do Kanady – w jaki sposób zdobyć wizę bez zbytecznych formalności

Wyjazd do Kanady dla obywateli Polski wiąże się z potrzebą uprzedniego uzyskania wizy. Nazywana jest ona jako eTA, czyli: Electronic Travel Authorization. Dzięki posiadaniu wizy elektronicznej możliwy jest wjazd na obszar Kanady drogą lotniczą – nie, niestety tylko jeżeli mamy chęć zatrzymać się w owym kraju, ale także, o ile trafiliśmy do niego tylko przejazdem. Bez posiadania eTA Kanada wizy, nie ma sposobności liczyć na wjazd do Kanady samolotem. Należałoby jednak mieć pojęcie, że eTA nie jest wymagana, jeżeli do Kanady poruszamy się trasą morską lub lądową.

Wiza elektroniczna dla wszystkich

Elektroniczna wiza jest dokumentem scalonym z naszym paszportem i jej legalność wynosi aż 5 lat! Nie ma potrzeby jej drukować, co jest ulepszeniem dla podróżujących. Wiza jest przydzielana do paszportu, skutkiem tego wraz z jego wymianą należy od nowa wnioskować o eTA. By otrzymać wizę elektroniczną do Kanady, wskazane jest czerpać z pomocy pośrednictwa wizowego, które załatwi za nas wszelkie formalności. To jest istotne specjalnie dla osób, które nie znają języka na tyle dobrze, aby na własną rękę ukończyć wniosek. Dzięki temu eTA Kanada online może do nas dotrzeć nader szybko i bez zbędnych nerwów.

W przypadku ubiegania się o zwykłą wizę należy wybrać się do ambasady i tam składać wnioski a także niezbędne dokumenty. Wywołuje to dużą dozę formalności oraz kosztuje własny drogocenny czas. Naturalnie w związku z tym eTA Kanada online jest stanowczo popularniejsza.

Jak dostarczyć wniosek o eTA?

By dostarczyć eTA Kanada – wniosek, wystarczające jest wypełnić pasujący formularz drogą internetową. Powinno się do niego dołożyć kolorowe skany paszportu, jaki musi być obowiązujący przez okres co najmniej 6 następujących miesięcy. Dzięki korzystaniu z filii wizowego pośrednictwa można uzyskać eTA bardzo prędko i sprawnie – tradycyjny okres sporządzania wizy elektronicznej zajmuje blisko 3 dni roboczych. W przypadku kłopotów z wyrobieniem wizy, pośrednik interweniuje w tej sprawie, co dla interesanta jest bardzo wygodne. Ogólnie rekomenduje się wyrobienie eTA jeszcze przed zarezerwowaniem biletu lotniczego do Kanady, bowiem proces się może od czasu do czasu wydłużyć, w każdym razie są to wypadki niestandardowe.

Dowiedz się więcej:

canadian visa apply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *