Podróż do Sri Lanki

Urlop na Sri Lance

W organizacji dalekich wypraw we współczesnym świecie niezwykle ciężko poradzić sobie bez internetu. Wówczas gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, pierwsze z informacji na temat tej lokalizacji, które można znaleźć w wyszukiwarkach internetowych to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Zwracając uwagę na usytuowanie na mapie, o dobrą aurę nie potrzeba się w tamtej destynacji niepokoić przez okrągły rok. W czasie tym, czyli w połowie grudnia temperatury są w granicach 30 stopni Celsjusza porą dzienną i ponad 20 nocą. Podróż na święta na Sri Lankę może okazać się więc przyjemnie spędzonym czasem z dala od słoty grudniowej, która z reguły występuje w tamtym czasie w Polsce. Zwłaszcza, że okres od grudnia do kwietnia to perfekcyjny moment, aby cieszyć się obecnością u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym miejscu znowuż warto odwoływać się do warunków atmosferycznych. W tym momencie, kiedy w Polsce ogrzewamy się w promieniach wakacyjnego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Dla niezorientowanych… całkowity czas pada, co właściwie nie zachęca do wysuwania nosów spod dachów i rozkoszowania się ponadprzeciętnymi okolicznościami natury, których na Sri Lance wiele. Jeśli chodzi o grudzień, patrząc na wykresy meteorologiczne, względnie trudno o deszcz. A natomiast zimą wszyscy zażywamy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając ze słonecznych uroków.

Planując podróż na Sri Lankę priorytetowo należy pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Pierwszy lotniskowy: podczas gdy już dolecimy, za 40 amerykańskich dolarów możliwe jest nabyć zaświadczenie dające nam prawo do pobytu na wyspie przez 30 dni.
Kolejny internetowy: wyszukujemy w wyszukiwarce internetowej „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie online płacimy 5 dolarów mniej aniżeli na lankijskim lotnisku.

Jeżeli postanawiacie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, przez 48 godzin możecie spędzać czas na jej terytorium bez konieczności dysponowania wizą.

Jeśli chodzi o stronę finansową tego typu eskapady, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak nieomalże zawsze przy azjatyckich eskapadach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł w dwie strony. Inaczej należności na miejscu, dla nas Polaków, winny brzmieć dosyć przytulnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Poręczam, że na jedzeniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

Także nic, tylko się pakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz też:

visa for sri lanka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *