Podróże do Indii

Podróż do Indi

Nie da się ukryć, że podróżowanie stało się w ostatnim czasie nadzwyczaj modne. Jest tak w powiązaniu z tym, że nasze społeczeństwo jest jeszcze bogatsze. Na dodatek dostęp do transportu powietrznego jest zdecydowanie prostszy oraz tani, wówczas przekłada się owo na wzrost popytu na przemieszczanie się tego rodzaju transportem.

Najczęściej mamy w planie jeździć po naszym kontynencie ponieważ jest to dla nas ot tak mniej wymagające. Co więcej cywilizacja europejska nie różni się, aż tak bardzo w różnych państwach na starym kontynencie.

Kiedy wyjeżdżamy do Portugalii, Grecji czy Rumunii, mniej więcej mamy pojęcie czego możemy się spodziewać. Lekko inaczej sytuacja wygląda w czasie wyprawy w dużo bardziej odległe miejsca. Znaczna rzesza osób marzy o wyjeździe do Indii i ten kraj jest niezmiernie niejednokrotnie wymieniany jako cel wycieczki.

Trzeba wszak przyznać, że w gruncie rzeczy nie wiemy za dużo o tym narodzie.

Z reguły dopiero wyszukując hasło: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się wielu kwestii, o jakich nie mieliśmy pojęcia.

Kuchnia indyjska

Dla polskich obywateli skojarzenia z owym krajem, to zwłaszcza coraz słynniejsze ostatnio indyjskie restauracje.

Takie miejsca typowo kierowane są przez autentycznych Hindusów i oferują podstawowe potrawy z owego rejonu. Szukając tego rodzaju miejsca w naszym kraju, pożądane byłoby rozglądać się za miejscami, posiadającymi autentyczny piec tandoor, w którym przyrządzana jest część strawy.

Wypada mieć pojęcie, iż nie każde restauracje korzystają z tego typu urządzenia, co sprzeczne jest z oryginalną kuchnią indyjską.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla obywateli polskich Indie to również bollywoodzkie produkcje, które jednak w naszym państwie nie cieszą się wielką popularnością. Jednakowoż wyjeżdżając do państwa które leży na Półwyspie Indyjskim należy wiedzieć parę podstawowych kwestii odnośnie powyższego miejsca. Jeśli rozchodzi się o Indie, czas mają zupełnie odrębny aniżeli europejskie kraje. Tak więc powinno się dołączyć 4.5h godziny do czasu polskiego. Znaczy to, że Hindusi wstają wcześniej od nas oraz kładą się spać również wcześniej. Warto zdobyć informacje w kwestiach finansowych. O ile rozchodzi się o Indie, waluta tam obowiązująca to indyjska rupia.

Więcej informacji:

visa to india

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *