Pralnia wodna – innowacyjne wyposażenie

Pralnie chemiczna oraz wodna – różnice a także ich wyposażenie

Choć dzisiaj w niemal każdym domu znajduje się pralka to czasem ubiór taki jak na przykład płaszcze, marynarki, suknie balowe, wymagają innego czyszczenia niż standardowe, dlatego że na przykład skład a także pasująca temperatura jest inna. Z pomocą przychodzą pralnie, jakie świadczą kompleksową usługę w obszarze nie tylko czyszczenia ubrań, ale także wyprasowania i przygotowania do korzystania.

Rodzaje pralni

Wśród pralni wyróżniamy pralnie wodne i również pralnie chemiczne. W pralni wodnej ,zgodnie z nazwą, stosuje się dużą porcję wody wraz z bezpiecznym dla tkanin środkiem piorącym. Po początkowym praniu głównym garderoba jest odsączana z nadmiaru wody i potem suszona a także prasowana. Pralnia wodna jest określana pralnią przemysłową na zapotrzebowanie na przykład hoteli lub szpitali. Z pralni chemicznej zazwyczaj korzystają klienci indywidualni. Jest to sposób prania na sucho bez użycia wody. Ten typ czyszczenia stosuje się dla ogromnie delikatnych tkanin wrażliwych na zniekształcenie lub wypłowienia. Pranie odbywa się w hermetycznym zamknięciu, natomiast po zalaniu rozcieńczalnikiem organicznym zmywane są z niego wszystkie pobrudzenia.

Pralnia wyposażenie

Ze względu na tak odmienne metody prania każda z pralni będzie wymagała innego wyposażenia. W pralni chemicznej kluczowy jest agregat chemiczny, czyli hermetycznie zamknięty pojemnik, jaki zapewnia czyszczenie bez wody. Zaopatrzenie pralni wodnej, ze względu na użycie wody może wydawać się bardziej wymagające. Najważniejszym czynnikiem zaopatrzenia tego typu pralni jest pralnica, której funkcjonowanie jest niezwykle podobne na działania pralek automatycznych. Rożni się wydajnością, pojemnością, liczbą trybów a także zdecydowanie wyższą jakością. W asortymencie pralni wodnej muszą znaleźć się także wirówki z odpowiednią formą filtrów do odsączania wody, a także suszarka. Wszelka pralnia powinna posiadać również stoły pralnicze, które wyekwipowane są w regulacje temperatury, a także specjalne manekiny. Nie można również zapomnieć o niezbędnych akcesoriach tego rodzaju jak: wieszaki, wózki, regały, zbiorniki i również pokrowce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *