Wyróżnij się! Kuchnie retro

Zaaranżuj własną kuchnię w stylu retro!

Budujesz, odnawiasz, a może aranżujesz swoje kąty? Znajdujesz się właśnie przed projektowaniem kuchni? Zapoznaj się z tym tekstem i zapal się retro designem!

W jakim stylu urządzić kuchnię?

Zainwestowanie w klasyczną kuchnię będzie wiecznie pewnym sposobem. Gdyż jest ona nie tylko ponadczasowa, ale nawet w najwyższym stopniu funkcjonalna. Do jej umeblowania selekcjonuje się skromne szafki upiększone płycinami, kamienny zlew i dodatkowo szykowną płytę grzewczą.
Patrząc od drugiej strony kuchnia w przeszłym stylu podtrzymuje się nie wyłącznie na stereotypowych meblach z drewna, lecz stanowi także pewnego rodzaju okazję do wystawienia na zewnątrz wszystkich naszych zastaw. Dlatego w kuchni zorganizowanej w stylu retro możemy sobie pozwolić między innymi na wieszanie szeregu miedzianych garnków lub angielskiej zastawy, natomiast na półkach rozmieszczamy zbiór waz, dzbanków, czy też kamiennych rondli. Tego rodzaju aranże nie zdołałyby się znaleźć w współczesnej kuchni, która jest przepełniona przede wszystkim połyskiem pięknych przodów i blatów. Kuchnia w stylu retro tomiejsce, w jakim uwielbiamy posiadać sporo dziwnych przedmiotów, bo faktycznie wszystko zdoła tworzyć faktor dekoracyjny.

W jaki sposób zaaranżować kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną podstawę każdej kuchni tworzy jej umeblowanie. Co za tym idzie, próbując utworzyć aranżację wnętrz w stylu retro każde nasze meble powinny być przede wszystkim z drewna i najlepiej możliwie najjaśniejsze, wobec tego białe czy też w ciepłych barwach beżu. Należy w związku z tym specjalną atencję zwrócić na szczegóły, w tymrozmaitego rodzaju klamki oraz zaczepy, które także powinny być zaaranżowane na wydatnie starsze.
Kolejny niebagatelny pierwiastek retro wystroju kuchni to akcesoria AGD. Z pomocą przychodzi tu niemało jednostek, jakie mają w propozycjach sprzęty stylizowane na lata 50-te oraz 60. W owym stylu, także chłodziarki, kuchenki bądź roboty kuchenne powinny dysponować jak najbardziej opływowe zarysy i barwne obudowy. Jednakże w najwyższym stopniu atrakcyjnym przyrządem w stylu retro stanowi zapewne kuchnia gazowa retro.
Odcienie kuchni w stylu lat 50.-60. powinna ograniczać się do pasteli, czyli wszelkich ciepłych oraz delikatnych tonach błękitu, pudrowego różu, łagodnej zieleni oraz jasno żółtego. Aczkolwiek samą gamę kolorystyczną powinny tworzyć po pierwsze biel oraz beż. Trzeba za to w całości ustąpić z ponurych barw, wszelkie mocniejsze odcienie należy wprowadzać tylko w dekaracjach.


O czym wciąż należałoby pamiętać, aranżując kuchnię w stylu retro?

– solidne oświetlenie – kuchnia w stylu retro powinna wydawać się jasna;
– ciekawe dekoracje, tego typu jak dekatyzowane doniczki oraz inne małe dodatki, jakie wprowadzają nastrój retro;
– solidne artykuły – w kuchni retro powinno się zauważyć przeważająco drewno, metal i szkło;
– wywarzenie wnętrza, gdyż przesadna dosłowność w komponowaniu retro wnętrza zdoła zbudować zabawny skutek.

Zwróć uwagę przy tym także, że jednym z czynników, z którym w największym stopniu wiąże się kuchnia w stylu retro stanowi kuchnia gazowa w stylu retro. Wobec tego planuj z przemyśleniem swoje retro aranżacje!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: kuchnia w stylu retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *